V Dávných časech, kdy svět ještě nepoznal zla Northrendu, kdy Horda a Aliance bojovala o každičký metr půdy, v té době vzniká svět, kterému vládnou WLCI. Je to starý svět, plný nejrůznějších stvoření, která se seskupují v kulty a plánují destrukci všeho života. Pokud čteš tyto řádky, patříš k několika málo hrdinům, kteří jsou světlem na temné cestě. Připoj se k našemu boji, přidej se k nám, nebo buď přítelem a sejdi se zde s těmi, které již léta znáš a podpoř je v jejich úsilí.
Kniha Wlkova, psáno léta páně zimou 2013
       Server WLCI započal svou existenci létem roku 2006, kdy byl stvořen jako pokus, zda to vůbec může emulátor oficiálního serveru fungovat. Fungoval, podivně, ale fungoval. Hrálo 6 lidí z Wlkova okolí a tak časem se WLK rozhodl server učinit veřejným a změnit tak podstatu nově stvořeného světa. Děkujeme Francisovi za první webové stránky, které server vůbec měl, děkujeme všem GM, kteří mohou za skvělý chod prvních Wlků. Přichází update na Burning Crusade, server se zvedá z Jádra wowemu na kobold, který má omezení na 45 hráčů online. Dělají se fronty, všichni ovšem žasnou nad novými věcmi ve hře, nad novými možnostmi, přichází další WIPE, přechází se na nové jádro a to je Hearthstone. Zde začínají zlaté časy, vlády nad serverem se ujímá nejvyšší GM Mikeš, který povznesl úroveň hraní na serveru WLCI do výšin. Spolehlivý a spravedlivý PAN Game Master, za jeho působení na serveru stoupá počet online hráčů ke 350 online hráčům ve hře. V době eventu jsou datové přenosy 25Mbit, kde náš poskytovatel připojení má na celou síť 40Mbit. Jádro ARCEMU na kterém server běží se přestává vyvíjet, proto jedeme dál. Vychází Lich King, další datadisk, který přináší do hry další nový kontinent, ovšem v ranné fázi vývoje. Hráči odcházejí, přechod byl příliš brzy, odchází Guilda Warsong, odchází Defenders of Alliance, na serveru hraje 70 hráčů, ale není chuť. S dalším datadiskem přichází WIPE, na serveru nikdo není, stárneme, naše generace má už jiné starosti, než pobíhat Azerothem.... Server WLCI končí definitivně s vadným harddiskem a nečitelnou zálohou naprosto celého PC.
Nyní v době, kdy už ani datadisky nepočítáme si uvědomujeme, jak hra za ty léta pokročila. Ale s odstupem doby vidíme, že to není ta samá hra, která to byla na začátku. Proto jsme vyvíjeli server pro původní jádro na verzi 1.12.1, ale po úvahách jsme začali pracovat na verzi 2.4.3. Snažíme se o kompletní lokalizaci a úpravy jak serverové, tak klientské části, opět pro pár lidí, ale i pro Ty, kteří nezapomínají, co je to hra... Protože tohle dámy a pánové je hra, kde nedostanete nic zadarmo a je to překvapivě nelehké a pro lidi, které prostě baví si hrát a nemít vše hned zdarma...